Тижні чорноморського сіфуду у РИБАLOVE

Освітньо-гастрономічні тижні у РИБАLOVE тривають: на цей раз ми пропонуємо дещо змінити фокус на по-новому поглянути на звичні продукти, а також знайти цікаву екзотику зовсім поряд – у Чорному морі. Наш шеф-кухар, Далібор Міленкович, готує севіче та тартар зі свіжого дунайського оселедця, нагадує, наскільки смачною може бути чорноморська риба (калкан, сарган та бички-кнут),  пропонує спробувати соте з рапанів у сербській традиції, ікру щуки «в одеській манері» та українську устрицю Mushlya Special'na.

 

Дунайський оселедець

Саме вона, «Дунайка», що навесні завойовує усі приморські ринки… Ніжна, солона, з легкими прянощами, ніби створена для поєднання з житнім хлібом, молодою картоплею з часником та кропом і льодяною чаркою чогось міцного. У такий спосіб ми її і будемо подавати у РИБАLOVE. Але цим потенціал дунайського оселедця, звісно, не обмежується.

Наприклад,  якщо свіжу «дунайку» порізати, додати трохи гірчиці, кунжутної олії та гострого перця, ми отримуємо яскравий за смаком тар-тар, до якого чудово пасуватиме ніжний мус гаукамоле з авокадо. Здавалося б, де зв'язок між соусом, який знали ще ацтеки (саме так, гуакамоле почали готувати ще в доколумбові часи), та улюбленою рибою одеситів? Виявляється, вони утворюють напрочуд цікаву гастрономічну пару.

Ще одне нетривіальне поєднання: застосування до дунайського оселедця граційного перуанського способу маринування риби. Маринуємо «дучайку» у соусі з чотирьох різних цитрусів, додаємо гострий перець і кінзу та отримуємо перфектне севіче – свіжу та легку універсальну страву.

І, звісно, ми подаємо дунайський оселедець, смажений на грилі – з молодою відвареною або ж підсмаженою картоплею, молодим часником та рубленим кропом.

 

Сарган, калкан та кнут

Сарган – риба, яку важно сплутати з якоюсь іншою: вона має видовжене тіло та «клюв птеродактиля». І ще вона дуже смачна. І живе у Чорному морі. Ми просто не могли не включити її в наше чорноморське меню – тож, смажимохрусткий сарган та подаємо його з салатом з мякого овечого сиру, яйця та  з черемшею.

Калкан – чорноморська камбала, за розміром – одна з найбільших у світі. Має делікатесне м'ясо і недарма вважається одним з гастрономічних спеціалитетів. Ми готуємо її по-домашньому, як це робили рибаки протягом багатьох століть: смажимо соковитий стейк з чорноморської камбали з картоплею та овочами.

Бичок-кнут – класика, неодмінна частина української гастрономічної традиції. Водиться в річках та лиманах, прибережній морській воді. Це страва-спогад, страва-культурний код, риба, яку нам готувати батьки та ми й самі із задоволенням готуємо її, як маємо нагоду придбати свіжий улов. 

В РИБАLOVE смажимо кнут у кукурудзяно-пшеничній паніровці та подаємо з часниковим соусом та легким сезонним салатом з редису, зеленої цибулі, яйця та  сметани.

 

Caviar & Oyster bar – Ukrainian Style

Так, в Україні теж є традиції споживання устриці та  ікри. Щучу ікру ми готуємо «в одеському стилі»: перебиваємо з солодкою цибулею до утворення ніжного мусу та пропонуємо з темним хлібом або ж золотавими оладками. А українську устрицю Mushlya Special'na подаємо з легкими соусами.

Смачного! Бронюйте столики: 097 121 3131