РИБАLOVE: гід делікатесними молюсками та голкошкірими

РИБАLOVE продовжує приємно дивувати спеціалітетами, розширювати наші знання про якісний seafood та пригощати смачними стравами з морепродуктів. На черзі – тижні молюсків та голкошкірих. Будемо досліджувати разом: вчитися правильно їсти ікру морських їжаків, обирати найкращі страви з вонголе та відрізняти гліцемеріс, наприклад, від «японського півника» або ж фасоларі.

Спробуємо систематизувати все, що знаємо про них, в одному невеликому, але інформативному  матеріалі.

 

1.  Булоти (Buccinum undatum)

Один з найбільших за розміром молюсків у Північному морі. Широко розповсюджений у Північній Атлантиці. Має конічну раковину довжиною 6 - 11 сантиметрів.

Гастрономічні властивості: Протягом багатьох століть вживався в їжу французами та іншими європейцями. Колись вважався їжею бідняків, а заказ є одним з популярних делікатесів. Зазвичай булоти подають відвареними або ж запеченими – з різноманітними соусами.

Що можна спробувати у РИБАLOVE? Відварні булоти з соусом Айолі (98 гривень) та запечені булоти під крем-чилі соусом (108 гривень).

2.  Морський гребінець (Pectinidae)

Двостулкові молюски, які можна знайти в усіх океанах світу.

Гастрономічні властивості: гребінці високо цінуються за витончений смак та поживні якості: в них не менше білків та жирів, ніж в м’ясі краба (а ще – вітамін В, кальцій, йод та інші корисні мікроелементи). Гребінці можна їсти сирими та використовувати в якості інгредієнта для безлічі страв.

Що можна спробувати у РИБАLOVE? Карпачо з морського гребінця (178 гривень).

 

3.  Морський їжак (Echinoidea)

Належить до класу Голкошкірих, розповсюджені в багатьох морях з нормальним рівнем солоності. На третьому році життя досягають розмірів, за яких їх має сенс виловлювати, аби використовувати  в їжу. Мають форму сфери від 2 до 30 сантиметрів в діаметрі.

Гастрономічні властивості: широко використовуються в японській, південноамериканській та середземноморській кухнях. Особливо цінується ікра морських їжаків, в якій міститься до 35% жирів, 20% білків та величезна кількість корисних мікроелементів. Крім того, ікра морських їжаків має яскравий, дещо йодований смак, дійсно вартий уваги.

Що можна спробувати у РИБАLOVE?  Морський їжак з мусом з авокадо (148 гривень).

 

4.  Японський півник (Philippinarum)

Один з різновидів вонголе, має міцні стулки, колір яких може варіюватися від темно-сірого до яскраво-блакитного. Розмір раковин не зазвичай не перевищує 5 сантиметрів. Тривалий  час молюски виловлюються в умовах «дикої природи» біля берегів Тихого океану. Родичів цих молюсків можна знайти  і в Середземному морі, і в Атлантичному океані.

Гастрономічні властивості: Незважаючи на невеликий розмір, вважається популярним делікатесом – через характерний солодкуватий смак. Слугує інгредієнтом величезної кількості різних страв.

 

5.  Мідії (Mytilus)

Двостулкові молюски, поширені по всьому світу. Розміри – від 5 до 20 сантиметрів. Їстівними переважно вважаються Мідія звичайна їстівна, Далекосхідна гігантська, Середземноморьска,Чорноморська, Каліфорнійська та інші.

Гастрономічні властивості: Мідії використовують в їжу щонайменше 12 000 років. Починаючи з 13 століття, створюються ферми для розведення мідій. Мідії готують усіма можливими способами. М'ясо мідій цінують за ніжний, дещо солодкий смак, високий вміст білків та різноманітних корисних мікроелементів.

Що можна спробувати у РИБАLOVE?  Мідії у соусі з білого вина (98 гривень).

 

6.  Фасоларі (Callista chione)

Морський двостулковий молюск, який досягає 11 сантиметрів в діаметрі. Розповсюджений від Британських островів до Середземного моря.

Гастрономічні властивості: Має щільне і дуже смачне м'ясо – в багатьох країнах Європи вважається делікатесом та використовується для приготування різноманітних святкових страв.

Що можна спробувати у РИБАLOVE?  Фасоларі у сицилійському соусі (348 гривень)

 

7.  Вонголе

Морський двостулковий молюск, який має значну географію поширення. Активно видобувається в Неапольській затоці (в  регіоні Кампанія).

Гастрономічні властивості: Один зі спеціалітетів італійської кухні. Популярними є спагеті з вонголе, взагалі ці молюски часто використовуються при приготуванні пасти, піцци та інших страв.

Що можна спробувати у РИБАLOVE?  Спагеті з вонголе (128 гривень)

 

8.  Гліцемеріс (Glycymeris yessoensis)

Двостулковий молюск, який французи часто називають «морський мигдаль».

Гастрономічні властивості:  Має приємний, ніжний смак з легким  горіховим присмаком.

 

9.  Морський черенок (Solen strictus)

Двостулковий молюск з мушлею вузької продовгуватої форм, розміром від 9 до 15 см. Живє на піщаному дні на мілині та на глибині від 2 до 7 м. Розповсюджений на узбережжі Середземного моря, поблизу берегів Японії, Південної Кореї, Китаю, Тайваня.

Гастрономічні властивості:  Має дещо пікантний, приємний смак. Широко використовується для приготування різноманітних страв на Кіпрі та Сицилії. Зазвичай морський черенок піджарюють на грилі, тушкують та  подають з різноманітними соусами.

Що можна спробувати у РИБАLOVE?  Морський черенок гриль з часниковим соусом (128 гривень).

 

Крім того, радимо вам скуштувати смачну бузару з вонголе, фасоларі, морським черенком, гребінцем та тигровими креветками, а також замовити холодне плато – з устрицями, булотами, гребінцем та морським їжаком.

Бронюйте столики: 097 121 3131